Události kolem společnosti

administrator

Nejbližší akce Amíků

Dvě důležité akce

Čárový pochod, který se koná dne 10.3.2018, pořádá Společnost pro dopravu ročních období vodní cestou Děčín. Odjezd autobusu do Bělé je v 8,30 z Prokopky  a  Přivážení jara do Děčína  dne 24.3. 2018. Start v 11.00 z komory na Střekově. 

Jak jsem se stal Amikem…

Ing.Bohumil Krivý

…A tak obdrživše Pamětní list, nelenil jsem a požádal o členství ve Společnosti přátel města Děčína AMICI DECINI. Jako rodáka a patriota, který prožil dětství, mládí i první lásky a zaměstnání v Děčíně mě stále zajímá život a dění v této „Bráně Severních Čech“ – jak hlásá omšelý nápis v hale dnešního “Nádraží Národního parku Česko-saské Švýcarsko“ v Informačním centru města na hlavním nádraží v Děčíně …Celý příběh si můžete přečíst zde

Návštěva Pirny

Pondělí v Pirně

V pondělí 3. dubna jsme díky městu Děčín vyrazili na exkurzi po nejen turistických cílech partnerského města Pirny: návštívili jsme zámek Zuschendorf se skleníky plných nádherných kamélií, lovecký zámeček Graupa s expozicí R. Wagnera, pivovar Pirna Zum Gieβer prohlédli si provoz ocelárny Schmees a setkali se s vedením města a poslechli si si marketingové plány pro tento rok. Na naší cestě nás provázel pan starosta.

Více viz galerie zde

Přehled akcí v roce 2017

Přehled nejdůležitějších událostí, které se budou v letošním roce konat v regionu Českého a Saského Švýcarska. Dále zde naleznete přehled otevíracích dob kulturních a turistických zařízení pro rok 2017. 

Sebnitz – otevření druhého Nádraží národního parku

Od tohoto týdne (13. 2.) je nádraží v Sebnitz již druhou stanicí s titulem Nádraží národního parku a řadí se tak za nádraží v Bad Schandau, které toto označení již nese. Nádražní budova zde prošla úpravami a byla minulý pátek slavnostně uvedena do provozu. Slavnostního otevření se účastnili ředitelé obou národních parků za České Švýcarsko Pavel Benda a za Saské Švýcarsko Dietrich Butter.

Převzato z webu České Švýcarsko