Události kolem společnosti

Nezařazené

Nejbližší akce Amíků

Dvě důležité akce

Čárový pochod, který se koná dne 10.3.2018, pořádá Společnost pro dopravu ročních období vodní cestou Děčín. Odjezd autobusu do Bělé je v 8,30 z Prokopky  a  Přivážení jara do Děčína  dne 24.3. 2018. Start v 11.00 z komory na Střekově. 

Návštěva Pirny

Pondělí v Pirně

V pondělí 3. dubna jsme díky městu Děčín vyrazili na exkurzi po nejen turistických cílech partnerského města Pirny: návštívili jsme zámek Zuschendorf se skleníky plných nádherných kamélií, lovecký zámeček Graupa s expozicí R. Wagnera, pivovar Pirna Zum Gieβer prohlédli si provoz ocelárny Schmees a setkali se s vedením města a poslechli si si marketingové plány pro tento rok. Na naší cestě nás provázel pan starosta.

Více viz galerie zde

Jízdenka Labe-Elbe

“Amici” sloužící v IC nádraží Děčín v praxi vyzkoušeli platnost jízdenky Labe-Elbe. Po celodenní cestě, která zahrnovala vlak a několik přestupů v autobusech projeli nebo i navštívili Bad Schandau, Sebnitz, Rumburk, Krásnou Lípu, Chřibskou, Českou Kamenici… Vše perfektně fungovalo a jízdenku doporučují.

IMGP5938-01_panoramaPár obrázků z cest najdete: Jízdenka Labe-Elbe

Počasí

Pan Radek Stolař vytvořil novou stránku s přesnou předpovědí počasí pro město Děčín (podívejte se zde). Doufám, že konečně doporučený deštník bude k užitku a ne pouze na ozdobu…
M.Ptáček

pocasi

Kozí dráha 145 let

kozi_draha_obr Za nelichotivou přezdívku  Kozí dráha vděčí faktu, že strážníci trati si přilepšovali na živobytí chovem drůbeže, králíků a zejména koz. Strážní domky byly relativně blízko u sebe, a tak se při jízdě vlaku ozývalo mnohonásobné mečení – odtud Kozí dráha.