Události kolem společnosti

Amici sledují

Nejbližší akce Amíků

Dvě důležité akce

Čárový pochod, který se koná dne 10.3.2018, pořádá Společnost pro dopravu ročních období vodní cestou Děčín. Odjezd autobusu do Bělé je v 8,30 z Prokopky  a  Přivážení jara do Děčína  dne 24.3. 2018. Start v 11.00 z komory na Střekově. 

Jak jsem se stal Amikem…

Ing.Bohumil Krivý

…A tak obdrživše Pamětní list, nelenil jsem a požádal o členství ve Společnosti přátel města Děčína AMICI DECINI. Jako rodáka a patriota, který prožil dětství, mládí i první lásky a zaměstnání v Děčíně mě stále zajímá život a dění v této „Bráně Severních Čech“ – jak hlásá omšelý nápis v hale dnešního “Nádraží Národního parku Česko-saské Švýcarsko“ v Informačním centru města na hlavním nádraží v Děčíně …Celý příběh si můžete přečíst zde

Edův cykloorienťák

Tuto akci pořádá již několik let Eda Puncman z Děčína, vždy na jaře a na podzim. Úkolem účastníků je vyhledat ve stanoveném čase v Děčíně a okolí zobrazené objekty a místa, zdokumentovat je mobilním telefonem  nebo digitálním aparátem a doložit v cíli. Jedná se o různé drobné církevní památky, jako jsou kapličky, kříže, pomníky nebo ozdobné prvky fasád domů, zaniklá místa, ale i lokality v přírodě. Jako dopravní prostředek se smí používat kolo (nejlépe horské nebo trekingové). Je také dovoleno získat informace od známých i neznámých lidí, vozit sebou mapy, odbornou  literaturu nebo se poradit tzv. po telefonu. A i když se málokomu poštěstí  objet všechna místa, potěší i dílčí úspěch a intenzivně najeté kilometry. Vše ostatní se účastníci pak dozví v cíli na terase restaurace KOCANDA při vyhodnocení.    

Informoval Pavel Kolorenč